Дарение на ДСБ

Тук се оповестяват настъпили или предстоящи събития от дейността на ПП ДСБ като пресконференции на НР, интервюта, изказвания на членовете на ПГ на ДСБ в Парламента и други

Re: Дарение на ДСБ

Мнениеот Аспарух Танков » 12 Ное 2008, 21:39

ИзображениеАплаузи! Изображение
Начетеният дръвник е най досадната разновидност на глупака.
Дж. Тейлър
Аватар
Аспарух Танков

Мнениеот Краси » 18 Ное 2008, 12:11

Мисля, че това дарение трябва да бъде направено от платилия хостинга. Едва ли може да бъде направено от името на общност, на която брояна членовете се променя непрекъснато. Можем този въпрос да го обсъдим на срещата на 13.12, както и на националното събрание на 29.11., където може би ще са част от тук пишещите.
Admin написа:За да останат без основание опасения за целите ни и това как те биха се отразили на бъдещото развитие на интернет-сдружението ни, ви призовавам да вземете отношение към следното:
Предложението ми е да закупим за срок от една година домейна http://www.dsb-is.net (цената е около 50 лева и аз я поемам изцяло) и да я дарим на ДСБ. По-долу съм посочил цитат от правилник №4 на ДСБ за финансиране на партията. Идеята ми е да закупим домейна, да го дарим и до изясняване на статута на сдружението да го управляваме. Ако (и когато) се поиска от нас, предаваме управлението на ПП ДСБ. Дотогава форумът няма да има статут на официален форум, но ключът към интернет-пространството няма да е в нас и никой няма да има право да е мнителен.
Сега единственото с което можете да помогнете е съвет по следните въпроси:
-Може ли дарението да се направи от името на цялата ни общност или трябва да е от името на човека платил хостинга? -Как точно протича процеса на дарението - с подписване на долуспоменатия договор или чрез нотариална заверка?
Попълвайки този договор ние ще заявим, че дарявайки това интернет-пространство нямаме никакви претенции за начина на неговото развитие.
Ако имате някакви мисли относно тази спешна задача споделете ги тук. НЕ ми се иска да се проточва дълга дискусия, а искам да се действа, дори интернет-сдружението да няма бъдеще и от този сайт да няма нужда. Тези 25 Евро ще ги прежаля, но нека сега се подсигурим с един по-добър сайт. Още веднъж повтарям - това, от което сега имаме нужда са не приказки и добри намерения, а конкретни действия!
С поздрави,
Ивайло

2.3. Дарения и завещания.

2.3.1. Помощи, дарения и завещания в полза на партия “Демократи за силна България” се приемат от: Националния ковчежник, общинските председатели и ковчежниците на градовете с районно делене при спазване на законовите изисквания.

2.3.2. Общинските организации и отдел „Финансово-стопански” вписват в специален регистър получените дарения (завещания) като се спазват изискванията на закона и съобразно методологията, утвърдена от Националния ковчежник. Попълва се договор за дарение (завещание) по образец, утвърден от Националния ковчежник, с номер и дата в два екземпляра - по едни за страните.
Краси

Мнениеот Борис Ташков » 18 Ное 2008, 16:35

Краси, дарението трябва да направим всички, които подхванахме инициативата и които създаваме форума. Иначе не можем всички да платим домейна и хостинга. Идеята беше фактурата да се вземе на името на "Интернет Сдружение ДСБ" за "Форум на привърженици на ДСБ". Затова развих идеята за събранието и кутията от обувки, всеки да дари сума по презумция равна на 1,2,3,4 или 5 лв. според броя на участниците. О събраната сума се разплащаме с внеслия парите и получил паролата , а останалите ще бъдат внесени в касата при ковчежника.
дарение от общност е с по-голяма стойност отколкото дарение от индивидуално лице.
Борис Ташков

Мнениеот elenabel2002 » 18 Ное 2008, 16:56

"...Можем този въпрос да го обсъдим на срещата на 13.12, както и на националното събрание на 29.11., където може би ще са част от тук пишещите."
Разбира се,че е хубаво да има повече срещи между участниците не само в този форум -изобщо срещите между хората са незаменима възможност да споделят на живо своите намерения както и да обменят необходимата информация за да осъществяват замисленето от тях ,но специално за даренията се вижда и от самия устав ,че въпросът е уреден максимално ясно и точно .Стига Иво да желае ,нищо не пречи още преди провеждането на което и да било събрание или среща между хората,които споделят това негово решение -той наистина може да направи необходимото и е излишно според мен да се дава гласност или да се афишира нещо тъй човешко и значимо понеже според мен излишната показност не подхожда на самия дарител ,а камо ли на общността,която споделя неговата воля на дарител.
По този повод искам да напиша ,че след десет години /позовавам се на един въпрос :как ще общуваме помежду си след толкова години/ ние ще общуваме благодарение и на личности като Иво ,споделяйки щедростта помежду си.Щедростта е това ,което отличава нас ,българите от други народи и мисля,че благодарение на щедростта на българина до нас достига този дух на неизчерпаема всеотдайност в името на по-доброто,което в съвременните ни представи свързваме с осъществяване на мечтите ни.Вижте колко много щедри българи е имало преди нас и какво са ни завещали.Когато гледах клипчето на Сергей Станишев,Стефан Данаилов и техния възрастен съмишленик ,чиито идеи и мечти ги свързват в една общност ,открих какво ни различава -нас ,демократите :P от тях бесепарите :blush: /колкото и неуместно да е едно такова сравнение/ наистина чух,от техните уста да казват,че идеите ,както и мечтите им са все същите,остават в сърцата им ,видя се и от жеста на възрастния човек ,който сложи ръка на сърцето си и няма как да не им се вярва.Да,те носят идеите и мечтите си в сърцата си и са все същите за разлика от други,на които мечтите и всичко онова което ги вълнува истински ,освен че излиза от сърцата им ,те имат воля да осъществят не само мечтите си ,а всичко това, което свързва хората в името на по-доброто им бъдеще.Мечтите на едните остават неосъществени/все същите/ ,а мечтите на другите/променят се / и осъществявайки ги -даряват ги ,така както Иво впрочем избра за себе си.Този форум го имаме благодарение на него и всеки може да се чувства радостен ,споделяйки щедростта му ,а защо не- да изяви и своята щедрост,която също да е споделена.Щедростта е истинско, незаменимо богатство. :)Нашите променени представи са всъщност нашето бъдеще.
Поздрави ! :yahoo:
Аватар
elenabel2002

Мнениеот Борис Ташков » 18 Ное 2008, 18:14

elenabel2002 написа:"...Можем този въпрос да го обсъдим на срещата на 13.12, както и на националното събрание на 29.11., където може би ще са част от тук пишещите."
Разбира се,че е хубаво да има повече срещи между участниците не само в този форум -изобщо срещите между хората са незаменима възможност да споделят на живо своите намерения както и да обменят необходимата информация за да осъществяват замисленето от тях ,но специално за даренията се вижда и от самия устав ,че въпросът е уреден максимално ясно и точно .Стига Иво да желае ,нищо не пречи още преди провеждането на което и да било събрание или среща между хората,които споделят това негово решение -той наистина може да направи необходимото и е излишно според мен да се дава гласност или да се афишира нещо тъй човешко и значимо понеже според мен излишната показност не подхожда на самия дарител ,а камо ли на общността,която споделя неговата воля на дарител.
По този повод искам да напиша ,че след десет години /позовавам се на един въпрос :как ще общуваме помежду си след толкова години/ ние ще общуваме благодарение и на личности като Иво ,споделяйки щедростта помежду си.Щедростта е това ,което отличава нас ,българите от други народи и мисля,че благодарение на щедростта на българина до нас достига този дух на неизчерпаема всеотдайност в името на по-доброто,което в съвременните ни представи свързваме с осъществяване на мечтите ни.Вижте колко много щедри българи е имало преди нас и какво са ни завещали.Когато гледах клипчето на Сергей Станишев,Стефан Данаилов и техния възрастен съмишленик ,чиито идеи и мечти ги свързват в една общност ,открих какво ни различава -нас ,демократите :P от тях бесепарите :blush: /колкото и неуместно да е едно такова сравнение/ наистина чух,от техните уста да казват,че идеите ,както и мечтите им са все същите,остават в сърцата им ,видя се и от жеста на възрастния човек ,който сложи ръка на сърцето си и няма как да не им се вярва.Да,те носят идеите и мечтите си в сърцата си и са все същите за разлика от други,на които мечтите и всичко онова което ги вълнува истински ,освен че излиза от сърцата им ,те имат воля да осъществят не само мечтите си ,а всичко това, което свързва хората в името на по-доброто им бъдеще.Мечтите на едните остават неосъществени/все същите/ ,а мечтите на другите/променят се / и осъществявайки ги -даряват ги ,така както Иво впрочем избра за себе си.Този форум го имаме благодарение на него и всеки може да се чувства радостен ,споделяйки щедростта му ,а защо не- да изяви и своята щедрост,която също да е споделена.Щедростта е истинско, незаменимо богатство. :)Нашите променени представи са всъщност нашето бъдеще.

Елена, коментираш обстойно текстовете ми, но нищо конкретно не казваш? А по този начин се объркват и четящите. какво ще обсъждаме на 29-ти, какво да обсъдим на 13? Ако нияе нямаме концепцията предварително, нищо няма да стане и няма форума да бъде припознат отн ДСБ? Аз вече изложих в писмо до ДСБ моята гледна точка. Изложи и ти твоята ! Да изложат и останалите техните си гледни точки! И тогава ще чакаме още 1, а може и 2 години и не ми се иска да мисля, че ще се повторят неща като с мембърс.

Затова ние трябва тук до 22.11. да сме взели нашето решение по технологията и да настояваме да ни включат в дневния ред. Където един от вас четиримата да направи предложението-Любо, Таня, Ти или Мира, а останалите трима да нправят изказвания и залата дагласува допълнение на член от Устава регламентиращ този форум. Всичко е много просто. Не бива да се оставя на течението на реката нашия проблем. Ние трябва да си управляваме лодката.

След това на 29.11. Взалата на УАСГ, ще е късно!!!
Борис Ташков

Мнениеот Краси » 18 Ное 2008, 18:25

Трябва да изготвим единна декларация или каквото преценим тук пишещите, да я оформим, да я внесем на Кърниградска итова да сатне поне седмица преди Националното събрание на 29. Ако сте съгласни да почваме разработването на текста. Защото няма време.
Борис Ташков написа:
elenabel2002 написа:"...Можем този въпрос да го обсъдим на срещата на 13.12, както и на националното събрание на 29.11., където може би ще са част от тук пишещите."

Елена, коментираш обстойно текстовете ми, но нищо конкретно не казваш? А по този начин се объркват и четящите. какво ще обсъждаме на 29-ти, какво да обсъдим на 13? Ако нияе нямаме концепцията предварително, нищо няма да стане и няма форума да бъде припознат отн ДСБ? Аз вече изложих в писмо до ДСБ моята гледна точка. Изложи и ти твоята ! Да изложат и останалите техните си гледни точки! И тогава ще чакаме още 1, а може и 2 години и не ми се иска да мисля, че ще се повторят неща като с мембърс.

Затова ние трябва тук до 22.11. да сме взели нашето решение по технологията и да настояваме да ни включат в дневния ред. Където един от вас четиримата да направи предложението-Любо, Таня, Ти или Мира, а останалите трима да нправят изказвания и залата дагласува допълнение на член от Устава регламентиращ този форум. Всичко е много просто. Не бива да се оставя на течението на реката нашия проблем. Ние трябва да си управляваме лодката.

След това на 29.11. Взалата на УАСГ, ще е късно!!!
Краси

Мнениеот elenabel2002 » 18 Ное 2008, 18:37

"Елена, коментираш обстойно текстовете ми, но нищо конкретно не казваш?"
Боби,здравей:)
Конкретното в случая е :не сме готови за големи очаквания :D Следим с интерес случващото се .Благодарение на Иво и на всички,които подписахме писмото можем да се явим на събранието ,отстоявайки исканията си.Любо ще е на събранието -делегат.Можем да си издействаме място/това ни прилича/ в ЩАБ.Можем да предложим този ЩАБ да е постоянно действащ/Мисля,че Любо писа по този въпрос и дори е имал изказване в този смисъл,доколкото знам/ :confused: А вижда се,че ти подозираш липса на достатъчна инициатива,което според мен е неоснователно.Твоето предложение да организираме среща след това събрание е интересно ,но как и кой ще го организира-предстои да се обсъди.Разбира се,че това е течението както пишеш : :good: :D и сме на кораба с теб .
Попътен вятър ! :good:
Аватар
elenabel2002

Елена, Времето не ни е съюзник, и поради това трябва в движе

Мнениеот Борис Ташков » 18 Ное 2008, 20:25

elenabel2002 написа:"Елена, коментираш обстойно текстовете ми, но нищо конкретно не казваш?"
Боби,здравей:)
Конкретното в случая е :не сме готови за големи очаквания :D Следим с интерес случващото се .Благодарение на Иво и на всички,които подписахме писмото можем да се явим на събранието ,отстоявайки исканията си.Любо ще е на събранието -делегат.Можем да си издействаме място/това ни прилича/ в ЩАБ.Можем да предложим този ЩАБ да е постоянно действащ/Мисля,че Любо писа по този въпрос и дори е имал изказване в този смисъл,доколкото знам/ :confused: А вижда се,че ти подозираш липса на достатъчна инициатива,което според мен е неоснователно.Твоето предложение да организираме среща след това събрание е интересно ,но как и кой ще го организира-предстои да се обсъди.Разбира се,че това е течението както пишеш : :good: :D и сме на кораба с теб .
Попътен вятър ! :good:
Елена, Времето не ни е съюзник, и поради това трябва в движение до НС да сме готови с организацията. Никой не предлага идеи, чака и не иска да се съсредоточи върху вече направените.
Аз мисля, че ако подхода ни към този важен въпрос е такъв, не само до Коледа, но и до изборите няма да сме готови!
Запомни тези мои думи! Мисля, че на лице са нотки на отстъпление, липса на загриженост, липса на инициатива и националните проблеми ще ни задминат така, както бързия влак подминава малката гара.
Борис Ташков

Мнениеот Любомир Вучков » 19 Ное 2008, 00:57

Краси написа:Трябва да изготвим единна декларация или каквото преценим тук пишещите, да я оформим, да я внесем на Кърниградска итова да сатне поне седмица преди Националното събрание на 29. Ако сте съгласни да почваме разработването на текста. Защото няма време.

Ще бъде лицемерно да замълча, ако не спомена, че с известно учудване приех появяването на г-н Костурков тук. Имам пред вид участието му в демократи.орг и в мембърс и заеманите от него там позиции. По повод на тия негови позиции даже съм го дарил с постинг, носещ неговото име. Е, мембър вече не съществува, но постингът ми е в цялост и при необходимост или при проявен интерес, ще го припостна и тук.
Но в крайна сметка всички минали събития са без значение, ако хората са се домогнали до сближаване на позиции. Дано нашите позиции с г-н Костурков са се сближили, ще бъде в интерес на форума и атмосферата тук.
Като някаква малка надежда, пък и във връзка с цитирания горе текст за "единна декларация" да осведомя г-н Костурков, ако не знае, че е в ход обсъждане и подписване на Обръщение до Националното ръководство на ДСБ. Приканвам го да се присъеди към подписалите, като изпрати данните си в лично съобщение до мен или Админа или на мейладреса ми. Тестът на Обръщението и формата на таблицата с данните на подписалите може да намери в съответната тема.
Тъй като времето до Националното събрание е малко, а работата - много, не бих бил във възможностите си да чакам дълго решението на г-н Костурков дали да подпише или не, нито пък ще участвам в дебати около съгласието или несъгласието му.
Изображение
ИВАНЕ, ЗАЩО ТОГАВА НЕ МИ ПОВЯРВА, ЧЕ ДСБ ЗАГИВА?
А СЕГА СИ ПРАВ, ЧЕ ДЕМОКРАЦИЯТА НЕ ТРЯБВА ДА СЕ АПЛОДИРА, ТЯ ТРЯБВА ДА СЕ ЗАЩИЩАВА!
!
Аватар
Любомир Вучков

Форум на привържениците на ПП"ДСБ" и Дарение на ПП"ДСБ"

Мнениеот Борис Ташков » 19 Ное 2008, 01:39

Аз говоря от 6 ноември 2008 г. по този въпрос. За мен времето свърши.

Тъй като се оказа, че Стефан Краев няма да бъде в София на сутринта на 13-ти декември 2008г., поради ранното му отпътуване от София на 13 декември 2008 г., остават възможни датите: 29-ти ноември 2008 г. след като свърши НС на ДСБ в АУЛАТА на УАСГ или 30-ти ноември 2008 г. сутринта, в залата на ул. Кърниградска, за да може да присъства и Стефан Краев.
Поради отсъствието на Ивайло, форумът да бъде представен с анотация от Стефан Краев, Борис Ташков и Любомир Вучков.

В случай, че не може да се състои събранието на Форума на привържениците на партия ДСБ, предлагам и резервни дати 20-ти или 21-ви декември за провеждане на събранието на Форума в залата на ул. Кърниградска, когато се надявам пък да присъства Ивайло Иванов.

Така, че предлагам събранието да протече по реда на предложения от мен, в по-предишни постинги, дневен ред.
С поздрав Боби!
Борис Ташков

ПредишнаСледваща

Назад към Важни новини