Дарение на ДСБ

Тук се оповестяват настъпили или предстоящи събития от дейността на ПП ДСБ като пресконференции на НР, интервюта, изказвания на членовете на ПГ на ДСБ в Парламента и други

Дарение на ДСБ

Мнениеот Admin » 08 Ное 2008, 04:39

За да останат без основание опасения за целите ни и това как те биха се отразили на бъдещото развитие на интернет-сдружението ни, ви призовавам да вземете отношение към следното:
Предложението ми е да закупим за срок от една година домейна http://www.dsb-is.net (цената е около 50 лева и аз я поемам изцяло) и да я дарим на ДСБ. По-долу съм посочил цитат от правилник №4 на ДСБ за финансиране на партията. Идеята ми е да закупим домейна, да го дарим и до изясняване на статута на сдружението да го управляваме. Ако (и когато) се поиска от нас, предаваме управлението на ПП ДСБ. Дотогава форумът няма да има статут на официален форум, но ключът към интернет-пространството няма да е в нас и никой няма да има право да е мнителен.
Сега единственото с което можете да помогнете е съвет по следните въпроси:
-Може ли дарението да се направи от името на цялата ни общност или трябва да е от името на човека платил хостинга? -Как точно протича процеса на дарението - с подписване на долуспоменатия договор или чрез нотариална заверка?
Попълвайки този договор ние ще заявим, че дарявайки това интернет-пространство нямаме никакви претенции за начина на неговото развитие.
Ако имате някакви мисли относно тази спешна задача споделете ги тук. НЕ ми се иска да се проточва дълга дискусия, а искам да се действа, дори интернет-сдружението да няма бъдеще и от този сайт да няма нужда. Тези 25 Евро ще ги прежаля, но нека сега се подсигурим с един по-добър сайт. Още веднъж повтарям - това, от което сега имаме нужда са не приказки и добри намерения, а конкретни действия!
С поздрави,
Ивайло

2.3. Дарения и завещания.

2.3.1. Помощи, дарения и завещания в полза на партия “Демократи за силна България” се приемат от: Националния ковчежник, общинските председатели и ковчежниците на градовете с районно делене при спазване на законовите изисквания.

2.3.2. Общинските организации и отдел „Финансово-стопански” вписват в специален регистър получените дарения (завещания) като се спазват изискванията на закона и съобразно методологията, утвърдена от Националния ковчежник. Попълва се договор за дарение (завещание) по образец, утвърден от Националния ковчежник, с номер и дата в два екземпляра - по едни за страните.
Аватар
Admin
Администратор

Re: Дарение на ДСБ

Мнениеот Иван Кованджиев » 08 Ное 2008, 09:53

"
....дарявайки това интернет-пространство нямаме никакви претенции за начина на неговото развитие.

Ами ако това развитие тръгне в неправилна посока??
Аватар
Иван Кованджиев

Мнениеот Николина Манчева » 08 Ное 2008, 12:55

:46: Моето мнение неможе да бъде компетентно,но нали сред нас има юристи-нека те да обърнат по-сериозно внимание и си кажат мнението как е по-добре да стане всичко това.Иване,явно аз не съм практичен а емоционален човек,защото не се замислих какво ще стане,ако развитието тръгне в неправилна посока.Много е относителни понятието правилна и неправилна посока-аз мисля,че в момента се организираме доброволно да помагаме на официалнната позиция на ДСБ.Нека направим всичко,което зависи от нас и мислим,че е правилно.Убедена съм,че не всички ще сме на едно мнение,но както Елена обича да казва-въпреки различията си да вървим в една посока,след време ще се ориентираме дали е вярната.
Николина Манчева

Дарение на ДСБ

Мнениеот Борис Ташков » 08 Ное 2008, 13:17

Аз съм съгласен с написаното от Ивайло. Идеята му е превъзходна и за е мен не търпи коментар. Аз я приемам дословно и безапелационно, и с цената на целия си авторитет на съмишленик и деец на демокрацията от 15 декември 1989 г. до днес и съмишленик и считаш себе си и за деец на ДСБ я приемам.
Нека този постинг тук във форума на ДСБ има стойността на мокро положен подпис от мен. С поздрав Боби
Борис Ташков

Мнениеот Admin » 08 Ное 2008, 13:40

Иван Кованджиев написа:"
....дарявайки това интернет-пространство нямаме никакви претенции за начина на неговото развитие.

Възможно е и това да стане, но ние точно затова мислим сега Устав, правила за добро поведение...
Как ще се развие сдружението до голяма степен ще зависи от нас, но страхът това развитие да не е сполучливо е в случаят съвсем друга тема. Тук става въпрос за един вид лична(на всеки от нас потделно) декларация, с която можем да поставим сдружението на една читава основа. Дарението от наше име ще е само един от необходимите камъни за изграждане на стабилните основи на сдружението ни. Други важни камъни са Устава и правилника за поведение. Веднъж приели този Устав и действайки по правилник и в една форумна среда, където достъпът до лостовете на разрухата е препречен с факта, че който не играе по правилата изхвърча, ние ще можем да се наречем участници в едно интернет-сдружение. А опасението, че този форум може да се развие не така, както на нас ни харесва ще остане някак на незначителен заден план.
Тук сега не трябват юристи, а хора, които са наясно как може да се направи този договор с длъжностното лице на партия ДСБ. Юристите вече са измислили този договор и задачата пред нас е подпишем (да подпиша) този договор.
Тук ще трябва хората с личен контакт до ДСБ да помогнат и да разучат как може да се действа. Надявам се Мира или Лбо да могат да ни кажат нещо конкретнопо въпроса
Аватар
Admin
Администратор

Мнениеот Татяна Колева » 08 Ное 2008, 19:09

Иван Кованджиев написа:"

Това зависи само от нас - съгласна съм с Ивайло, аз също мога да даря пари, нека уточним как да стане.
Татяна Колева

Мнениеот elenabel2002 » 08 Ное 2008, 22:07

"...Предложението ми е да закупим за срок от една година домейна http://www.dsb-is.net (цената е около 50 лева и аз я поемам изцяло) и да я дарим на ДСБ. ..."
Разбира се,че предложението е разумно и радостно.Истинска радост е да може човек да дарява /дори на пръв поглед да изглежда символично/ и в този смисъл- когато се действа по посока на осъществяване на дарението е съвсем уместно да се доверим на емоциите си .Вероятно Стефан подозира ,че би могло да се случи нещо подобно на това,което се случи с мембърс,но дори да има основание за съмнение ,че ще се предявят претенции за собственост -пак си струва да приемем с чувство на дълг дори -да направим това ,което е по силите ни.Освен това знае се,че насила хубост не става и щом това е доброволен акт ,вероятно нашата добронамереност ще бъде споделена подобаващо и това е незаменима възможност да стартираме сдружението на това високо ниво на щедростта.Съвсем наскоро чух от Теди Москов ,че за успеха на един човек може да се мисли и като резултат от усилията на много хора,сполотени от единомислието да се раздават максимално и това особено ме впечатли като начин на мислене.Без съмнение ,Иво ще успее да закупи и дари домейна ,а ние сме длъжни да му съдействаме. :good:
Аватар
elenabel2002

Дарение на ДСБ! "Каса за Дарение - ВЪЗМОЖЕН ВАРИАНТ! /процед

Мнениеот Борис Ташков » 09 Ное 2008, 09:39

Възможен Вариант е:
един от нас да закупи за срок от три години домейна http://www.dsb-is.net -
от името на "ДСБ - Форум на Интернет Сдружение". Т.е. от НС на ДСБ до НС на ДСБ.

На събранието ни 13.12.2008г. в импровизирана "каса за дарение"/кутия за обувки с прорез/
всеки от нас по своя воля внася пари и се подписва в лист за дарение "Дарих и се подписва".

След това на масата на водещия, на "І-то СЪБРАНИЕ" на "ДСБ - Форум на Интернет Сдружение",
пред всички ни един от нас отваря "касата за дарение" и брои сумата, а съставилия
протокола с подписи я записва като обща стойност след подписите.
От тази сума се възстановява сумата на нашия съфорумец платил тригодишната стойност на домейна, а той предоставя фактурата за направения разход.
Останалата сума се внася като приход в касата на "ДСБ - Форум на Интернет Сдружение", за която ще отговаря ковчежник избран след това от нас.

След това ще изберем временен Админ със срок от 3 месеца до една година.
Той ще посочи модераторите с които ще работи, за което му гласуваме тава право.

Протокола от документите ще изпратим в Централата на ДСБ за утвърждаване и за решение.
Ще поискаме в задълженията на един от Зам. председателите на ДСБ да се включи текст:
"отговаря за медиите и електронния форум "ДСБ - Форум на Интернет Сдружение"".

След една година НР на ДСБ ще свика събрание на "ДСБ - Форум на Интернет Сдружение"
за избор на нов Админ на форума със срок до следващото Национално Събрание.

И оттам нататък Админа ще се избира н анационални форуми на ДСБ.

Тази моя идея УВАЖАЕМИ ПОЛИТИЧЕСКИ СЪМИШЛЕНИЦИ представям на Вашето внимание.

В подкрепа на тезата си искам да Ви съобщя, че по моя идея, след установяване връзка за съвет с
уважавания отец Ангел Янъков, свещеник в православния храм "Свети Мина"-кв."Модерно Предградие"-София,
първоначално в общинска организация на Републиканска Партия - Люлин през лятато на 1991 г.,
после през есента на с.г. в координационния съвет на СДС-Люлин,
след това през 1992/1993 г. се започна по наша инициатива, чрез общински съветник от СДС,
отреждане на терен от столична община, изготвяне и утвърждаване на проект.

Избрано беше и Църковно Настоятелство с Председател гореспоменатия уважаван отец Ангел Янъков,
който ръководеше следващите ни действия и когато всичко беше готово,
на 17 септември 1993 г. на църковния православен празник "Вяра Надежда и Любов",
с подобаваща църковна служба на митрополит НАТАНАИЛ - викарий на Софийска Митрополия
се направи първа копка на бъдещия православен храм "Свети Климент Охридски",
а след това на 20 ноември 1993 г. с патриаршеска благословия бе даден ход на строително-монтажните работи.

Цялото строителство в продължение на 6 и половина години се осъществи с дарения и
бе завършено за Великден 2000 г. със служба на сегашния председател на Църковното настоятелство отец Ангел Янъков с участието на десетки хиляди миряни от православната Енория на р-н Люлин. Имаше и много гости от другите енории на Софийска епархия.

Като Ви разказах всичко това искам да подчертая, че колкото и труден да е пътя по утвърждаването на нашия скъп "ДСБ - Форум на Интернет Сдружение", ние не трябва да чакаме, да се отказваме и до се надяваме, че някой друг извън нас ще свърши нашата работа.
С уважение към усилията на всички, но най-вече на Админа, Ваш политически съмишленик, Боби
Борис Ташков

Мнениеот elenabel2002 » 09 Ное 2008, 13:58

Боби,този вариант за столичани вероятно ще е приемлив и както се вижда успяли сте да построите правславен храм с доброволни дарения и това е чудесно ,но в случая може да се подходи така ,че да се доверим на Иво ,а усилията да са по посока на включването му в работата на ниво ЩАБ и от там той да погледне на възможностите как може чрез форума да се включим активно за постигане на общата цел:Избиране на АДМИНИСТРАТОР на СДРУЖЕНИЕТО,който да го управлява така,че да се оправдават усилията ни.Освен това мисля,че работата на сдружението трябва да е независима от случващото се в партийната централа и затова подготовката за действие на този ЩАБ на национално ниво е една възможност да се включим активно чрез интернет.Казано по-кратко: ролята на този ЩАБ е такава,че да мобилизира участието на колкото се може повече хора в предстоящата кампания и същевременно неговата задача е стратегиеска и в този смисъл е важно да бъде ръководен от подходящ човек ,който постигайки успех ,благодарение на общите ни усилия всъщност получава доверие ,което би могло да бъде оползотворено за партийно лидерство т.е. съвсем заслужено да застане на чело на партията, за която е работил всеотдайно.Дори структурирането на ЩАБ може да се повери на един човек ,който е готов да води истинска битка с цел да я спечели.А ние какво ще правим чрез този форум докато стигнем до избора на истинския АДМИНИСТРАТОР на Сдружението си е наша работа и тук ще си сверяваме часовниците ,а представителят ни в този ЩАБ ще действа като истински началник на нашата боеспособна общност/един ще шие знаме,друг ще отговаря за храната ,трети ще се въоражава /Любо ,даже и противогаз си има :hihi: / а ,бе це ....,каквото сабя покаже .Виж,днес ни уведомиха по нац.радио ,че младите социалисти ще се борят с мутрите и затова ги обучават как вместо мускули да използват послания и хората творят ,което никак не е лошо.Отделно пък друг лидер събирал младежите да ги обучава за други работи ,а ние понеже сме доброволци и сме родени научени -трябва само да действаме както си знаем и да им разкажем играта от начало до край -та да ни помнят ,представяш ли си :clap:
Аватар
elenabel2002

Механизъм за Дарение на ДСБ от "ДСБ Форум - ИС"

Мнениеот Борис Ташков » 09 Ное 2008, 15:48

Елена, предложението ми се отнася до:
1. Купува се домейн и хостинг за период от 3 г. на обща цена около 200 лв. с ф-ра на името на
"ДСБ Форум - Интернет сдружение" от някой измежду членовете на форума.
2. В кутията по време на събранието се правят дарения.
3. Кутията - каса се отваря пред всички и сумата се преброява и описва от комисия от трима души пред очите
на събранието.
4. Сумата се записва в протокола под която дарителити собственоръчно са се записали и подписали след
думата "дарих". Не се записва кой колко е дарил, защото това не е важно. важна е само общата сума.
Ако присъстват 50 човека и се прави сметка да се съберат ~ 200 лв от ~ 50 души се събобщава долната
граница за дарение от 4 лв., а всеки може да дари и повече от тази минимална сума, която ковчежника
ще съхранява за нужди на форума ил ище с еприбави към сметката след това в ресторанта.
5. Прочита се протокола и се гласува.
6. Подписва го водещия и протоколчика и готово.
7. Внася се в централата на ДСБ с вх. № ...

Такава е идеята ми с приблизителна схема и ред за създаване на ИС на ДСБ и дарение на ДСБ на реален домейн и хостинг.

Ще се избере, както ковчежник, така и Админ, който ще посочи няколко модератора на подфорумите и ще се запишат.

После отиваме в ресторант и се разтоварваме час, два до три.

Накрая всички правим реклама на форума в ІТ-пространството и всред партия ДСБ.

Накрая всички в ... балдахина ... или по ... леглата!
С детайлен поздрав Боби!
Борис Ташков

Следваща

Назад към Важни новини