И сега като как на кметските избори.

Тук се дава възможност за изразяване на алтернативни позиции на позициите на ПП ДСБ, представени от опоненти и политически противници по тяхна инициатива или при покана. Всяка алтернативна позиция се придружава от рецензия, коментар или становище поне от един потребител - член или регистриран симпатизант на ПП ДСБ. С изричното съгласие на автори и редакции могат да бъдат препечатвани материали на журналисти, политолози, социолози при изразена от тях готовност да бъдат подложени на критики и с гаранцията да им бъда дадено право на отговор. В дебатите могат да участват всички регистрирани като потребители членове на ИС

И сега като как на кметските избори.

Мнениеот polovrag » 18 Авг 2009, 15:12

Парламентарните избори минаха и заминаха. Що сметки бяха преди тях ,що мераци. Е пообединихме се някак си. Е и някой и друг "народен любимец" за депутатин одимахме. Яне бърборинов за малко да вкара повече от коскоджамата ми синя коалиция. А сега накъде. За кметските избори пак ли ще се кандардисваме за коалициони действия. Или всяка коза за свой крак. Всъщност в София май има една действително силна и традиционо мобилизирана партия и това за съжаление е БСП. Точно кметските избори ще бъдат показател дали наистина има обединение в дясно. И точно сега е момента да се издигне един силен общ кандидат. И да спечели. Иначе твърденията,че София е синя ще са едно голословие. Сега е момента за едно истинско и успешно обединение на всички демократи по разум и сърце. Момента за избор на един знаещ и можещ кмет.
Когато фактите говорят ,само болшевиките не мълчат.
polovrag

Re: И сега като как на кметските избори.

Мнениеот Николина Манчева » 18 Авг 2009, 20:53

;) Не съм от София и няма да гласувам,но мисля,че е добре СИНЯТА КОАЛИЦИЯ да излезе със самостоятелна кандидатура за кмет.Не мисля,че трябва да бъде един от двамата лидери - достатъчно отговорна работа имат в Парламента.Предполагам,че СДС-София отново ще правят циркове заедно с другите недоброжелатели. Като страничен наблюдател,аз харесвам Заимов - достатъчно компетентен и нестандартен. Из форумите виждам много критикари,но никой не предлага нещо конкретно и незлобарско. Да се надяваме,че София ще бъде наистина синя и онези наши симпатизанти,които се полъгаха по Супермена се осъзнаят,че не там е демокрацията. :clapping:
Николина Манчева

Мнениеот Иван Кованджиев » 19 Авг 2009, 11:28

polovrag написа:Парламентарните избори минаха и заминаха. Що сметки бяха преди тях ,що мераци. Е пообединихме се някак си. Е и някой и друг "народен любимец" за депутатин одимахме. Яне бърборинов за малко да вкара повече от коскоджамата ми синя коалиция. А сега накъде. За кметските избори пак ли ще се кандардисваме за коалициони действия. Или всяка коза за свой крак. Всъщност в София май има една действително силна и традиционо мобилизирана партия и това за съжаление е БСП. Точно кметските избори ще бъдат показател дали наистина има обединение в дясно. И точно сега е момента да се издигне един силен общ кандидат. И да спечели. Иначе твърденията,че София е синя ще са едно голословие. Сега е момента за едно истинско и успешно обединение на всички демократи по разум и сърце. Момента за избор на един знаещ и можещ кмет.

Срещу кандидата на най-мобилизираната софийска партия БСП трябва да се издигне САМО ЕДИН кандидат за кмет от дясното пространство, а не един от СДС, един от ДСБ, един от РЗС, един от ГЕРБ, един от АТАКА и т.н.
Аватар
Иван Кованджиев

Мнениеот Любомир Вучков » 19 Авг 2009, 12:05

Иван Кованджиев написа:
polovrag написа:Парламентарните избори минаха и заминаха. Що сметки бяха преди тях ,що мераци. Е пообединихме се някак си. Е и някой и друг "народен любимец" за депутатин одимахме. Яне бърборинов за малко да вкара повече от коскоджамата ми синя коалиция. А сега накъде. За кметските избори пак ли ще се кандардисваме за коалициони действия. Или всяка коза за свой крак. Всъщност в София май има една действително силна и традиционо мобилизирана партия и това за съжаление е БСП. Точно кметските избори ще бъдат показател дали наистина има обединение в дясно. И точно сега е момента да се издигне един силен общ кандидат. И да спечели. Иначе твърденията,че София е синя ще са едно голословие. Сега е момента за едно истинско и успешно обединение на всички демократи по разум и сърце. Момента за избор на един знаещ и можещ кмет.

Срещу кандидата на най-мобилизираната софийска партия БСП трябва да се издигне САМО ЕДИН кандидат за кмет от дясното пространство, а не един от СДС, един от ДСБ, един от РЗС, един от ГЕРБ, един от АТАКА и т.н.

Ние имаме своето реформаторско мнозинство в Парламента (нека не се разбира в смисъл на широко експлоатираното Раданово понятие!). Има общо съгласие в обществото да се търси отговорност - вкл. и съдебна - от бившите управлявали. Политическата отговорност се носи на изборите. Някои я понесоха други - ще я понесат в бъдещето. По дискутирания въпрос - работата е в съвместяване на партийните програми - общонационални, а в случая - и локални, конкретно за местните избори. Дали ще се намери обща основа - само предстоящи преговори ще покажат. В тая връзка и дискусии като тая са полезни.
Аватар
Любомир Вучков

Мнениеот Admin » 02 Сеп 2009, 22:03

През един кратък период след парламентарните избори представлявах мнението, че не трябва да се дава възможност на БСП да издигне собствен кандидат и виждах пътя към това, чрез подкрепа от страна на Синята Коалиция на кандидат на ГЕРБ. Вече не споделям това мнение - личното отношение на Бойко Борисов към СК и предприетото и казаното по други проблеми, ми показват ясно, че ГЕРБ не споделят визията на СК за стабилизиране на икономиката, за изчистване на името на България, на съдебната ни система, на нацията ни като цяло в очите на европейските ни партньори. ГЕРБовата позиция е някак напук, някак: вижте ни колко сме против всичко сторено досега и по-малко: знаем как да действаме. Затова смятам, че ГЕРБ не заслужават подкрепата на Синята Коалиция за кмет на София. Синята коалиция има достойни и силни кандидати и аз ще се радвам да ги видя и подкрепя в надпревара - благодаря за разясненията, Майсторе :)
Аватар
Admin
Администратор

Мнениеот Николина Манчева » 20 Сеп 2009, 00:35

;) ИЗБОРИТЕ В СОФИЯ НЕ СА САМО ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК, А ПОЛИТИЧЕСКИ ЗАЛОГ ОТ НАЦИОНАЛНО ЗНАЧЕНИЕ.

Така мисля и аз - може би затова, Антоний Гълъбов е един от моите ориентири в джунглата на българския политически живот.
Ще ви представя само част от анализа на социолога,поместен във в.ПОЛИТИКА.
" Предстоящите частични местни избори ще бъдат своеобразен тест за доверието към ГЕРБ.Според последните проучвания ,управляващата партия продължава да има рекордно обществено доверие.Но кметския вот ще покаже също така и дълбочината на политическата промяна,маркирана от отминалите парламентарни избори.Пренареждането на партийната система няма да завърши с тях,но постигнатите резултати ще определят разпределението на силите и устойчивостта на постигнатото позициониране. Вотът за столицата никога не е просто само избор на кмет,а политически залог от национално значение. ГЕРБ най-вероятно ще избере отново самостоятелно явяване на изборите. Победата в София има огромно значение за управляващата партия,защото ще укрепи нейната политическа роля. А коалиционната кандидатура може да бъде възприета като корекция спрямо избрания модел на еднопартийно управление. Синята коалиция на свой ред е изправена пред два последователни избора,които могат да се окажат решаващи за нейната стабилност и въобще за оцеляването на старата десница. На първо място става въпрос за решенията на двете местни партийни организации в столицата.След това техните решения би трябвало да бъдат съгласувани както с националните ръководства,така и в рамките на коалиционното споразумение. Едва тогава ще стане ясно,дали СК ще призове избирателите си да подкрепят кандидатурата на ГЕРБ, ще се яви с единна самостоятелна кандидатура или както вече се опитват да внушат мнозина - ще изгуби самостоятелния си образ сред повече от един кандидат. БСП ще се опита да постигне максималната мобилизация,на която е способна в момента. АТАКА вероятно и тя ще търси самостоятелно представяне. Независимо от желанието за обозначаване на собствено присъствие основния сблъсък в столицата остава между десницата в лицето на ГЕРБ и БСП. Единна дясна кандидатура изглежда малко вероятна и поради самия политически профил на избирателите в столицата.Вотът най-вероятно ще бъде определен от партийната лоялност. Десните избиратели в столицата са единни в отношението си към БСП. Старата десница в лицето на СДС И ДСБ запазват все още присъствие в столицата,но още през 2001 стана ясно,че в дясно търсят свое политическо представителство нови групи от избиратели,които се дистанцират както спямо БСП ,така и спрямо основните десни партии.В началото този тип избиратели се ориентираха към НДСВ,а след това към ГЕРБ.
Амбицията на ГЕРБ за победа още на първия тур може да бъде повлияна не заради повече от една дясна кандидатура,а при възможна промяна в избирателната активност.Пикът на електоралната мобилизация от парламентарните избори най-вероятно няма да бъде достигнат отново.По-ниската избирателна активност може да доведе до втори тур. Тогава СК ще има реалната възможност да оцени собственото си влияние в столицата и да предложи подкрепата си за кандидата на ГЕРБ за втория тур. Това би удовлетворило стремежите на избирателите на СДС и ДСБ,а също очакванията на ГЕРБ, за постигане на важна политическа победа,която може да укрепи позициите на управляващата партия. От предстоящите избори ще зависи и насоката,в която биха могли да се развият отношенията в парламентарното мнозинство. По-видими промени биха могли да настъпят в отношениятя между местните структури и националното ръководство на сините и червените,но отвъд тях ще започне да се оформя новата политическа картина,която ще придобие реалност през следващите две години.
Крайните изборни резултати ще зависят в голяма степен от общественото мнение за управлението на ГЕРБ; от хода на преговорите с ЕК; до ноември в съдебна фаза ще са навлезли първите дела срещу злоупотреби на предишното управление; ще са налице и първите резултати от политиката за сигурност,която има водещо значение за цялостната стратегия на ГЕРБ. Затова победата на частичните местни избори ще зависи изцяло от способността на управляващите да съхранят първоначалния си кредит на доверие."
Николина Манчева

Мнениеот Николина Манчева » 30 Сеп 2009, 22:48

;) ЕМОЦИИТЕ МИ КАЗВАТ ЕДНО , РАЗУМЪТ - ДРУГО .

Днес, на страницата СПОР , във в.СЕДЕМ , има две мнения относно кметските избори в София. Те са различни,както са различни позициите на членовете и на този Форум.

ВИЛИ ЛИЛКОВ : ДСБ ПО ПЪТЯ НА СОБСТВЕНОТО СИ ОБЕЗЛИЧАВАНЕ.

БОРИС СТАНИМИРОВ : ДА НЕ ВЛИЗАМЕ В ОБРЕЧЕНА КАМПАНИЯ.

Този път няма да ви предлагам целите текстове - от заглавията личи кой на каква позиция е. Аз за себе си съм ги разделила на ЕМОЦИОНАЛНА и РАЗУМНА. На първата, се поддадохме в началото всички и ще се съгласим с Лилков,че : "Партиите се създават, за да участват в избори и да печелят подкрепа. Коя партия с лека ръка изоставя избирателите си и им предлага да подкрепят друга партия? Партиите се създават ,за да участват в обществения политически дебат, да предлагат на избирателите си личности и идеи за управлението. /За това според мен не е задължително да имаме кмет,а дейни общински съветници./ В момента ,политическата цел на ДСБ е замъглена, надделял е страхът, а решителността и смелостта все по-рядко се проявяват." - На мен това ми звучи популистко.

А сега вижте позицията на младия Борис : " В българската политика има мощна вълна на подкрепа за ББ и неговата партия.Тази вълна с времето неизбежно ще затихне с натрупване на разочарования от управлението /както става с всяка нова власт/.За сега няма никакви изгледи, че до ноември нещо ще се промени осезаемо. Софийското ръководство на ДСБ правилно прецени ,че щетите от такъв ход биха били много по-големи, отколкото неизбежните негативи от неявяването. Животът и политиката познават такива сложни ситуации, в които няма печеливш ход, а само повече и по-малко губещи алтернативи. Точно в този момент е време за мъдрост и отговорност,а не за емоционални реакции и нездрав безпочвен оптимизъм."
Аз мисля,че решението на разумът е вярното решение в този случай, защото е по-обосновано.
Вие замислихте ли се?
Николина Манчева

Мнениеот Иван Кованджиев » 01 Окт 2009, 08:07

...Аз мисля,че решението на разумът е вярното решение в този случай, защото е по-обосновано.

И аз така мисля.
Аватар
Иван Кованджиев

Мнениеот elenabel2002 » 01 Окт 2009, 12:15

"Срещу течението"..........."Пътуването срещу течението символизира вечната творческа нагласа да се върви срещу инерцията, както и движението на европейските народи през хилядолетията. В това усилие образът на Реката е пълноправен персонаж в развитието на действието."
Това ,вероятно е послание ,което достига до истинските творци и в политиката - като изкуство на възможното както и до един известен архитект ,който отговаря на въпроса:"- Къде е границата между архитектура и изкуство?/разб.политика и изкуство/ Къде свършва едното и започва другото?" ЕТО КАК :

"- Няма граница. Изкуството на архитектурата е изкуство на възможното и осъществимото. Тя работи с всички сетива – може да се докосне, да се почувства, да се помирише, да се види. Тя е провокирана от практичните нужди на хората. Важни са мястото на сградата, климатът, духът, културата. Вплитат се различни измерения - има технологично, визуално, артистично. И ако не повдига духа чрез красотата и хармонията на елементите, няма да е завършена."
НО КАКВО ПРЕЧИ ВСЪЩНОСТ на нашите политици да избират:НЕОБХОДИМОТО ВЪЗМОЖНО -съвсем не е въпрос ,който се отнася до избирателите.
Разбира се,че когато става дума за избор няма граница .И РАЗУМЪТ, И ЕМОЦИИТЕ СА ОТ ИЗВОРА НА ЖИВОТ.
Лек ден! :)
Аватар
elenabel2002

Мнениеот Николина Манчева » 09 Окт 2009, 01:12

;) ЗАЩО ПОДКРЕПЯМЕ ГЕРБ ?
/от Фейсбук - страницата на Иван Костов/

Здравейте ,приятели !

Защо подкрепяме ГЕРБ ?

Защото те свалиха БСП и ДПС от властта. Ние не бяхме в състояние да го направим. За нас истинския противник са БСП и ДПС. Не можем да саботираме ГЕРБ, защото това връща досегашните управници на власт. Конфронтацията с партията на Борисов автоматично ще ни направи, независимо от желанието ни, съюзници на бившите комунисти.
ГЕРБ получиха доверие да изведат страната от европейската изолация и да възстановят финансирането и. Как?
Те не могат да върнат европейското доверие и пари ако не покажат,че могат да спечелят истинска война с организираната престъпност и корупция.
Нашето доверие трябва да бъде там, където са фокусирани доверието и надеждите на ЕС. Новото доверие е към новото българско правителство. То не трябва да се разхищава нито провокира безцелно, защото политическия му смисъл е да се превърне в доверие към България , а страната ни да се върне на релсите на европейските реформи.
От друга страна полученото на изборите доверие към ГЕРБ е единствената политическа енергия , която може да изведе страната ни от тежката икономическа криза. България няма друга енергия днес. ДСБ не може да се изправя срещу тази положителна сила, а да я подкрепи и насочи,ако може,с компетентност и смелост.
Ние трябва да подпомогнем всичко това. И не трябва да се разочароваме преди ГЕРБ да са опитали , преди европейските ни партньори да са оценили техните усилия.
Разбира се трябва да сме гарант за това, че ще се води определена политика и коректив на конкретните политически действия на управляващите. Честно и открито!
Иван Костов

Мисля,че всеки сам може да си направи изводи :clapping:
Николина Манчева

Следваща

Назад към Дебати