ИЗБОРИ'2013 - ДО ТЯХ И НАКЪДЕ СЛЕД ТЯХ

Тук се реализира главната дискусионна дейност на потребителите на форума по всички важни въпроси на политиката, икономиката, обществените отношения у нас и в чужбина, както и дискусионни въпроси от дейността на Форума по преценка на управителните органи.

Re: ИЗБОРИ'2013 - ДО ТЯХ И НАКЪДЕ СЛЕД ТЯХ

Мнениеот Николина Манчева » 15 Май 2013, 16:14

;)

И АЗ ОСТАВАМ САМО С КОСТОВ !

Защото дълги години съм се наричала Костовист.
Защото винаги на висок глас съм заявявала това.
Защото съм се опитвала да убеждавам другите,че това е най-адекватният политик последните години.
Защото не ме е предал до сега.
НЕ желая най-накрая онези,които години на ред се бореха за отстъпване на Костов ,да са победители.

УБЕДЕНА СЪМ,ЧЕ КОСТОВ МОЖЕ ОЩЕ МНОГО ДА ДАДЕ НА ПОЛИТИКАТА У НАС .

Призовавам тези,които посещават този Форум и са на същото мнение,
ако имат възможност
ДА НЕ ПРИЕМАТ ОСТАВКАТА НА КОСТОВ
на предстоящата конференциа.

:clapping:
Николина Манчева

Re: АЗ ОСТАВАМ С КОСТОВ !

Мнениеот Любомир Вучков » 16 Май 2013, 16:52

Николина Манчева написа:;)

И АЗ ОСТАВАМ САМО С КОСТОВ !

Защото дълги години съм се наричала Костовист.
Защото винаги на висок глас съм заявявала това.
Защото съм се опитвала да убеждавам другите,че това е най-адекватният политик последните години.
Защото не ме е предал до сега.
НЕ желая най-накрая онези,които години на ред се бореха за отстъпване на Костов ,да са победители.

УБЕДЕНА СЪМ,ЧЕ КОСТОВ МОЖЕ ОЩЕ МНОГО ДА ДАДЕ НА ПОЛИТИКАТА У НАС .

Призовавам тези,които посещават този Форум и са на същото мнение,
ако имат възможност
ДА НЕ ПРИЕМАТ ОСТАВКАТА НА КОСТОВ
на предстоящата конференциа.

Някой задава ли си простия въпрос:
- Възможно ли е политик от национален мащаб, извел страната ни два пъти от кризата, да не може да изведе партията от криза?

- Не, не, не е възможно! Костов може - и трябва - да остане начело на партията и да я изведе от кризата!

Защото никой друг не би могъл да направи това! Казвам го а приори, за да не се налага да констатираме изчезването на партията а постериори!

Митът за "младите политици, направили бърз скок в развитието си", въпреки внушенията на клакьори, се провали! За пример - един мазник, най-напред побързал врътливо да си подаде оставката (напомням - оставка се подава пред тоя, който те е избрал, сиреч Националното събрание!) и един друг пъргавел - подкрепил някога първия за писмото му до един гейпарад, в опитите си да се представят за "реформисти" на партията, я доведоха до състоянието от нас да се оттегли не само "гъвкавата периферия", но и част от твърдото ядро!
Така партията загуби своята изначална идентификация и ореола си на единствена автентична дясна сила!
Стига реформизъм и реформисти (известни другаде като "The Hobbit" - вижте писано преди това на тая тема от мен тук и си спомнете изказванията ми от трибуната на ред Национални събрания!
Ако тогава не сте ме прочели и чули - сега е момента!
За да си направите извода:

Единствен Костов може да инициира, развие и доведе до успешен край едно Възраждане на ДСБ!
Противното е просто капитулация пред противниците ни - тия отвън и тия отвътре!
И ви напомням за едните и за другите - - тия отвън и тия отвътре – особено за последните, с цитата от Матея, гл. 7:
„Пазете се от лъжливите пророци, които дохождат при вас в овча кожа, а отвътре са вълци грабители: по плодовете им ще ги познаете!"
Изображение
ИВАНЕ, ЗАЩО ТОГАВА НЕ МИ ПОВЯРВА, ЧЕ ДСБ ЗАГИВА? ЗАЩО СЕГА МЪЛЧИШ И ГУБИШ УВАЖЕНИЕТО НА ПОЧТЕНИТЕ ХОРА?! !
Аватар
Любомир Вучков

42-ТАШТИНА

Мнениеот Любомир Вучков » 23 Май 2013, 17:14

42-ТАШТИНА
https://www.facebook.com/notes/%D0%BB%D ... 8185004087

ПАРЛАМЕНТАРЕН ТЕРОР НА АНТИПОДИТЕ!
.... или на КВАЗИМОДИТЕ ....

Бившите управляващи със смирението на манастирски котарак се изнизват от парламентарната зала:

Изображение

Така кворумът е в полза на новата Тройна (Нестройна) коалиция:

Изображение

А се обсъжда Енергийният хаос! И служебният премиер Райков е на клатилото:

Изображение

Изображение

... заедно с енергийния служебен министър Василев, шефовете на НЕК, БЕХ, ДКВЕР – все отбор юнаци!

И се заредиха въпроси, изслушвания, реплики, дублики ... даже и лично обяснение!

Както подобава на управляващи, най-активни бяха хората на Станишев:

Устатата лъвица на парламентарната левица

Изображение

Изображение

Изображение
... тя, прогресивната, бързо прогресираща чак до зам.председател на Парламента!
Не може да мине и без другаря на другарката зам.председателка

Изображение

Но не си мислете, че сегашната опозиция спи!
Веднага изкарва млади кадри на фронтовата линия – лицето говори повече от речта:

Изображение

Изображение

Изображение

Тук е и бившата „тежка артилерия” на ГЕРБ, настояща лека прашка

Изображение

Изображение

Ама вие да не си мислите, че ДПС също няма лица! Ето едно – на мама синчето:

Изображение

Изображение

Изображение

Идва ред и на А така:

Изображение

.... и на изпълненията на прочутия лидер, някъде из нета наречени Фигарови изпълнения:

Фигаро тук ... Фигаро там ...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И май е прав Ламбо при откриването на 42-я Парламент, като каза: „Бе иначе сте толкова мили хора, какво ви става, бе, като се качите тук, на тая трибуна?”
Ето същият по-горе в поза на „Мислителят” от Роден:

Изображение

Ламбо, Ламбо! Защо не остана за постоянен председател, а ни каза : „Збогом!” Нейсе!

А иначе темата на парламентарната дискусия е много благородна: Пропадането на българската енергетика и възвисяването на цените на електрическия ток.
И всеки в парламентарната зала експлоатира темата тъй, както е в негова изгода и в изгода на партията му.

Но за да завършим не със смръщените лица на дискутиращите парламентаристи, а с някакво подобие на усмивка, нека направим аналогията между тока и любовта с някои скромни съждания:

• Токът и любовта си приличат по това, че когато са в наличност – никой не ги забелязва, с изключение на случаите, когато ги оценява и остойностява! А когато липсват по една или друга причина – всеки ги псува!

• И при любовта токът между партньорите протича само тогава, когато напрежението надминава една критична стойност!

• И при любовта и при тока са важни дължината и здравината на кабела, както и поговорката: „Три пъти мери, един път отрежи! Че ако излезе кусО, си го заври у г.*.О!”

• Любовта може да бъде фактор за решаване на демографските проблеми, ако Министерството на Фенергетиката не реши енергично енергетичните проблеми!

Хайде, стига ви толкоз! Ако пък не ви е достатъчно – вие продължете в същия дух!
Изображение
ИВАНЕ, ЗАЩО ТОГАВА НЕ МИ ПОВЯРВА, ЧЕ ДСБ ЗАГИВА? ЗАЩО СЕГА МЪЛЧИШ И ГУБИШ УВАЖЕНИЕТО НА ПОЧТЕНИТЕ ХОРА?! !
Аватар
Любомир Вучков

Мнениеот Николина Манчева » 12 Яну 2014, 15:09

;)

Може би това е верният път
след споменатите избори:

Защо да стартираме нов политически проект?

Учредили сме ДСБ,
работили сме за тази партия и нейния ДЕСЕН ПРОФИЛ,
и нямаме намерение да я изостявяме

– независимо от загубите или печалбите.

Това е казано от г-н Семерджиев,
което лично аз съм склонна да следвам.

"„Стартираме може би нов успешен политически проект, вместо да мрънкаме за проекта РБ?“

-Че защо да стартирам нов политически проект? Аз съм учредявал ДСБ, работил съм за тази партия и нейния десен профил, и нямам намерение нито да я цепя, нито да я изостявям – независимо от загубите или печалбите. Ще я напусна, ако ме изключат заради това, че имам собствено мнение или ако видя, че вече не е дясна партия, но това са хипотези. Освен това не мрънкам, а посочвам грешките, които изменят облика на тази партия и я поставят в неиздържани позиции. Като редови член и редови гражданин смятам, че имам това задължение защото имам достатъчно знание, опит и ангажимент към хората, с които сме заедно в този политически субект. Колкото до проекта РБ – той е проект на ръководството, а не на членовете на ДСБ. Санкция за този проект, както се изисква по устав, ние не сме дали. Ако такава санкция имаше, ситуацията щеше да бъде различна. Сега наблюдаваме самоуправство, а не управление на мандат. Ако такова самоуправство може да се практикува на ниво партия, то аз оставам скептичен - дори тази партия да спечели пълната власт, ръководството й няма да бъде полезно на държавата и обществото, защото всеки поставил се над приетите правила е опасен, а не полезен."

Николина Манчева

Мнениеот Николина Манчева » 16 Яну 2014, 18:04

;)
Отново

ДЕНИЦА САЧЕВА

Изображение

Хората в Реформаторския блок залагат много на гражданското, на гражданските съвети и организации.
А трябва да има една много ясна разделителна линия.
Гражданските организации съществуват, за да осъществяват определени каузи.

Докато политическите партии съществуват,
за да провеждат определени политики.

Колкото по-бързо Реформаторският блок започне да се занимава с политически проекти, колкото по-бързо започне да предлага на хората политики , толкова повече ще бъде очертан като алтернатива.
Иначе, пътят, по който са тръгнали в момента, задължително би ги довел до задънена улица и в недалечно бъдеще в едно абсорбиране от ПП ГЕРБ.
В ГЕРБ те по-скоро ще бъда размити.
По-добре е да бъдат
политически субект с ясна физиономия,
предлагащ алтернатива на всички тези тъмни практики в българската политика, срещу които се борят и гражданите, и бизнеса, и заради които България се намира в момента в незавидно положение.

Деница Сачева:

Първанов и Борисов - партньори, а не противници

Ако се вгледаме внимателно в историята на отношенията между Бойко Борисов и Георги Първанов, ще видим, че те по-скоро приличат на партньорство, отколкото на противоборство.

Със сигурност това, което се случва в редиците на БСП, може да се разглежда в контекста на европейските избори като борба на европейското течение в БСП и руското. Това, което прави бившият президент Георги Първанов е много ясна заявка да бъде определено кой ще управлява бъдещите големи енергийни проекти в страната, в това число "Южен поток" и евентуалния строеж на 7-ми блок на АЕЦ "Козлодуй" и неясната за момента съдба на АЕЦ "Белене".

От друга страна една от най-силните фигури в БСП – тази на Ивайло Калфин, е и зам.-председател на парламентарната комисия по енергетика в ЕП, както е и зам.-председател на комисията по бюджетен контрол и самият той лично участва във формирането на еврофондовете в следващия програмен период. Всъщност обявяване на самостоятелна евролиста говори и за една битка кой ще управлява еврофондовете в следващия период.

Що се отнася до Бойко Борисов и Георги Първанов, техните взаимоотношения не датират от днес. Игрите при тях, по-точно мачовете и подаването на топката между тях, са доста отдавна – може би от 2006 г., когато имаше очаквания Бойко Борисов да се кандидатира за президент, но в крайна сметка той не направи това. Тогава Георги Първанов се кандидатира за втори мандат. Така че още от тогава досега, ако се проследи историята на техните взаимоотношения, ще се види, че доста често тя се преплита. В много случки и събития през тези години отношенията между тях по-скоро са приличали на партньорски, отколкото на противоборство. Така, че със сигурност от това, което се случва в момента, Бойко Борисов би спечелил, защото една по-отслабена социалистическа партия му дава възможност за реванш. Потенциални предсрочни парламентарни избори до края на 2014 г. са желани от доста хора. В този смисъл дали има между двамата сътрудничество и дали те са си съгласували действията, аз не мога да кажа, но има основания за съмнения в тази посока.

Трудно е да се прогнозира откъде Георги Първанов ще може да подплати икономически проекта си. Знаем, че когато той приключи и втория си мандат направи една показна акция със завръщането си в панелния апартамент в "Красна поляна". Има доста съмнения дали това действително е материалното му състояние след края на мандата му. В публичното пространство има доста спекулации за негови връзки с олигарси, с хора, които и в момента продължават да конструират политическата съдба на България, основана върху неясни икономически интереси и неясни бизнеспроекти, които не биха били жизнеспособни, ако не паразитират върху държавата.

Едно обаче е сигурно и това е, че колкото по-дълго се задържи сегашното положение, толкова по-отслабени биха се чувствали както Бойко Борисов и политическа партия ГЕРБ /защото това е партия, която трудно се справя в ролята си на опозиция/, така и самият Георги Първанов - колкото повече време минава, толкова повече отслабват неговите позиции, особено в политически план. До този момент той по-скоро беше се превърнал в обществен спомен, отколкото реален обществен играч на сцената. А очевидно е, че има амбиции и няма намерение да се отказва от политиката.

Това, че Реформаторският блок се обърна към Бойко Борисов може да се определи като стратегическа грешка, защото както се вижда оставката на правителството ще бъде постигната от такива ходове като на Георги Първанов, отколкото от ходове, при които Реформаторският блок търси сътрудничество с Бойко Борисов. Без съмнение това, което се случва в дясното пространство е много обезпокоително. Хората в Реформаторския блок залагат много на гражданското, на гражданските съвети и организации. А трябва да има една много ясна разделителна линия. Гражданските организации съществуват, за да осъществяват определени каузи. Докато политическите партии съществуват, за да провеждат определени политики. Колкото по-бързо Реформаторският блок започне да се занимава с политически проекти, колкото по-бързо започне да предлага на хората политики , толкова повече ще бъде очертан като алтернатива. Иначе, пътят, по който са тръгнали в момента, задължително би ги довел до задънена улица и в недалечно бъдеще в едно абсорбиране от ПП ГЕРБ. В ГЕРБ те по-скоро ще бъда размити. По-добре е да бъдат политически субект с ясна физиономия, предлагащ алтернатива на всички тези тъмни практики в българската политика, срещу които се борят и гражданите, и бизнеса, и заради които България се намира в момента в незавидно положение. Изключително обезпокоителен е и фактът, че Николай Бареков и неговото политическо движение "България без цензура" ще влязат в ЕНП през задния вход и ще присъства през квотата на Земеделския народен съюз. Това действително може само да доразбие доверието, което и бездруго вече е доста крехко, в партиите членки на ЕНП. А до този момент няма ясна позиция нито на ПП ГЕРБ, нито на Реформаторския блок, а тя е абсолютно наложителна. /БГНЕС

----------------

Деница Сачева е експерт по политически ПР и здравен мениджмънт.

http://news.bgnes.com/view/1136693
Николина Манчева

Предишна

Назад към Дискусионен клуб