Дарение на ДСБ

Тук се оповестяват настъпили или предстоящи събития от дейността на ПП ДСБ като пресконференции на НР, интервюта, изказвания на членовете на ПГ на ДСБ в Парламента и други

Re: Дарение на ДСБ

Мнениеот elenabel2002 » 19 Ное 2008, 11:59

Боби,виж-Стефан дори не се е регистрирал в този форум,той не пише тук и от нищо не личи да е съпричастен с инициативата ,която се поде тук :cray:
Иска идеи -от теб ,ли .Може да се срещнете когато пожелаете -щом държиш той непременно да е част от тази инициатива .Разбира се,че на дневен ред е събранието ,на което предстои да се вземе едно или друго решение ,а и вероятно Стефан ще е на това събрание и ще има възможност да направи предложение, във връзка със случващото се относно форумите.Иначе не разбирам какво имаш предвид като пишеш,че Времето не ни е съюзник и как би могло да ни е съюзник само -нали то е в нас :Времето е наше ! :clap:
Аватар
elenabel2002

Заради присъствие на Стефан предлагах и предлагам датите!

Мнениеот Борис Ташков » 19 Ное 2008, 12:08

Елена този път съм съгласен с теб. На предложената от мен дата се опитах да съобразя с възможност седмица пред Игнажден, Ивайло и Стефан да могат да присъстват. Ивайло каза, че ще си идва за Коледа. Тогава сметнах, че няма да можем нищо да направим. Затова на 6 ноември 2008 г. предложих събранието да се състои на 13-ти декември, когато разбрах от Стефан, че това ще му бъде последния ден в София, и чак след това на 15 януари 2009 г..

Иначе бе най-добре да си мълча, да не правя предложения, и когото стане. Едно нещо не стане ли за малко дни, ще стане за много дни, а може и да се проточи и да не стане.
Снощи в Скайпе, Стефан ми написа, че няма на 13-ти не може да бъде в 9 часа на събранието в Залата на ул. Кърниградска, тъй като има ранен полет за Виена и ще отпътува от София. затова веднага заострих вниманието върху нови възможни дати. Искам Стефан да е съпричастен. А и Краси Костурков е на мнение, че е коректно да правим събранието и с присъствието на Стефан.
Борис Ташков

Re: Форум на привържениците на ПП"ДСБ" и Дарение на ПП"ДСБ"

Мнениеот Admin » 19 Ное 2008, 12:12

Борис Ташков написа:Поради отсъствието на Ивайло, форумът да бъде представен с анотация от Стефан Краев, Борис Ташков и Любомир Вучков.

В случай, че не може да се състои събранието на Форума на привържениците на партия ДСБ, предлагам и резервни дати 20-ти или 21-ви декември за провеждане на събранието на Форума в залата на ул. Кърниградска, когато се надявам пък да присъства Ивайло Иванов.

Така, че предлагам събранието да протече по реда на предложения от мен, в по-предишни постинги, дневен ред.
С поздрав Боби!

Стефан не може да представя нещо, в което не вярва и не участва. Да се надяваме, че ще промени отношението си, когато дарението стане факт - колкото по-скоро - толкова по добре. Относно това събрание вече съм изразил мнение :read:
Аватар
Admin
Администратор

Не искам нито за секунда Стефан да бъде-далече от Форума на

Мнениеот Борис Ташков » 19 Ное 2008, 21:30

До момента останах доста замислен върху изреченото от Ивайло. Действително истината е такава, каквато я сочи Ивайло. Но случаят със Стефан е по различен.

Със Стефан взаимно сме политически съмишленици. Нашите изводи и разбирания, на мен и на Стефан, за "Пътят на България" към европейския просперитет съвпадат. Ние еднакво имаме разбирането, че България,
както в зимата на 1996 г., така и сега в наближаващата зима на 2008/2009 г. по вина на БСП/БКП/, чиято първа производна е ДПС , а втора производна е НДСВ,
отново е в долна мъртва точка, в която е точно както "бензиновото бутало в цилиндъра на двигателя" и няма никакъв изглед, трицилиндровия двигател на България да получи достатъчно ефективна горивна смес, която да отблъсне България от дъното.

Нямаше никаква причина, двуцифрена инфлация като "чума" да порази българския икономически живот. За много от стоките инфлацията е 100 %-ва, двойна, Олио, бял Боб, ориз, захар, брашно, билети за градския транспорт и т.н., които всеки тук може да допълни още по точно. Днес минималната работна заплата е равна на 220 трамвайни билети. Ако ги съпоставим с цените на Тодор Живкова България, предшествениците на тройната коалиция, това ще рече, че минималната работна заплата пресметната през цената на билет на градския транспорт в София е 220 х 0,06 лв. /6 ст./ = 13,20 лв. и при 80 лв. минимална работна заплата от 1989 г. днешната минимална работна заплата е мжоду 6 и 7 пъти по малка от Тодорживковата минимална работна заплата.

Не ми се иска онези, които имат съзнателен пресен спомен от онова време до 10.11.1989 г. да остават с впечатлението и разбирането, че славославя онова време. Напротив с приведените данни, като правя сравнение между управленските възможности на събратята им комунисти до 1989 г. на днешните социалисти, искам на тях социалистите и н атройната коалиция да им кажа: т.е., че без България да е воювала, и двете правителства заедно, сегашното и правителството на Симеон Кобурготски от 24 юли 2001 г. до днес, след като те наследиха една много високо вдигната от правителството на Иван Костов летва, ни докараха днес 6-7 пъти по нисък стандарта на живота от 1989 г. и повече от 10 пъти по ниска покупателна възможност от м юни 2001 г. на премиера Иван Костов, като се знае, че премиера Иван Костов, успя за 4 години, от времето на студената Жан Виденова Зима, до края на мандата си даа напълни хазната в която бе останало в наличност само златното съкровище вразмер на 350 милиона щ. долара в трезорите на БНБ и да остави БНБ с наличност в щ. долара, имащи равностйност на 8 милиарда лева. Същевременно ще отворя една скоба, че той повиши почти 36 пъти малки пенсии като на майка ми от 1 щ.долар на 4-ти февруари 1997 г. до 36 щ. долара на 24 юли 2001 г..

Точно в този и в други пунктове със Стефан имаме сходни или еднакви разбирания. Неговото политическо поведение е константно и той е необходим на този "Форум на привържениците на ДСБ". Самият той в резултат на опита, който е придобил в емиграция, го прави изключително прецизен при изработване оценка на политико-икономическото състояние на Р.България-най-младия член на Евросъюза от една страна и най-старата държава в Европа от друга.

Затова аз не искам нито за секунда Стефан да бъде държан и да се държи далече от "Форума на привържениците на ДСБ", което е неговото естествено място по произход, за потвърждаване на неговите категорични политически разбирания, от която го отклоняват група лица, представящи се за демократи, без да показват с делата си тази категоричност, а някои от които си приписват неясни заслуги за преживени неясно какви събития, от времето на тоталитарното минало, за което със стойност са само действителни съдебни,
неопетнени от действия за лична изгода, документи и без каквато и да е съвременна интерпретация на събитията,
и които лица с ежедневния си, кулинарско-бакалско-маниакален подход, неволно откъсват и отклоняват демократ и политик от величината на Стефан Краев, от неговото истинско място за политическа изява, какъвто е "Форум на привържениците на ДСБ".
Борис Ташков

Мнениеот Краси » 19 Ное 2008, 23:11

Значи да разбирам, че съм нежелан тук така ли? В този форум дойдох след е- мейл по електронната поща, който ме приканваше да дойда тук. Хем искате личните ми данни хем не приемате позициите които съм изразявал. Аз не съм се отказал от мненията си. Не знам какво имате против мен. Може би това, че не съм възторжен и не виждам нещата само в положителна светлина? Какви данни точно искате? Мислех собственоръчно да се подпиша някъде. Но сега размислих. Реакцията срещу мен ме кара да се дистанцирам. Ще помисля какво да правя.
Любомир Вучков написа:Ще бъде лицемерно да замълча, ако не спомена, че с известно учудване приех появяването на г-н Костурков тук. Имам пред вид участието му в демократи.орг и в мембърс и заеманите от него там позиции. По повод на тия негови позиции даже съм го дарил с постинг, носещ неговото име. Е, мембър вече не съществува, но постингът ми е в цялост и при необходимост или при проявен интерес, ще го припостна и тук.
Но в крайна сметка всички минали събития са без значение, ако хората са се домогнали до сближаване на позиции. Дано нашите позиции с г-н Костурков са се сближили, ще бъде в интерес на форума и атмосферата тук.
Като някаква малка надежда, пък и във връзка с цитирания горе текст за "единна декларация" да осведомя г-н Костурков, ако не знае, че е в ход обсъждане и подписване на Обръщение до Националното ръководство на ДСБ. Приканвам го да се присъеди към подписалите, като изпрати данните си в лично съобщение до мен или Админа или на мейладреса ми. Тестът на Обръщението и формата на таблицата с данните на подписалите може да намери в съответната тема.
Тъй като времето до Националното събрание е малко, а работата - много, не бих бил във възможностите си да чакам дълго решението на г-н Костурков дали да подпише или не, нито пък ще участвам в дебати около съгласието или несъгласието му.
Краси

Форумна Стратегия свързана и с Дарение на ДСБ

Мнениеот Борис Ташков » 20 Ное 2008, 00:07

Краси написа:Значи да разбирам, че съм нежелан тук така ли? В този форум дойдох след е- мейл по електронната поща, който ме приканваше да дойда тук. Хем искате личните ми данни хем не приемате позициите които съм изразявал. Аз не съм се отказал от мненията си. Не знам какво имате против мен. Може би това, че не съм възторжен и не виждам нещата само в положителна светлина? Какви данни точно искате? Мислех собственоръчно да се подпиша някъде. Но сега размислих. Реакцията срещу мен ме кара да се дистанцирам. Ще помисля какво да правя.
Любомир Вучков написа:Ще бъде лицемерно да замълча, ако не спомена, че с известно учудване приех появяването на г-н Костурков тук. Имам пред вид участието му в демократи.орг и в мембърс ...
Но в крайна сметка всички минали събития са без значение, ако хората са се домогнали до сближаване на позиции. Дано нашите позиции с г-н Костурков са се сближили, ще бъде в интерес на форума и атмосферата тук.
Като някаква малка надежда, пък и във връзка с цитирания горе текст за "единна декларация" да осведомя г-н Костурков, ако не знае, че е в ход обсъждане и подписване на Обръщение до Националното ръководство на ДСБ. Приканвам го да се присъедини към подписалите, като изпрати данните си в лично съобщение до мен или Админа или на мейладреса ми. Тестът на Обръщението и формата на таблицата с данните на подписалите може да намери в съответната тема.
Тъй като времето до Националното събрание е малко, а работата - много, не бих бил във възможностите си да чакам дълго решението на г-н Костурков дали да подпише или не, нито пък ще участвам в дебати около съгласието или несъгласието му.
Краси, според мен не прави крачка назад!

Предлагам да се видим на 29 ноември 1-2 часа преди началото на НС на ДСБ в АУЛАТА на УАСГ, за да се доизясним за действията на членовете на форума, делегати, а и за нашето събрание след като свърши НС на ДСБ или за н аследващия ден в Залтат на ДСБ на ул. Кърниградска.

Напротив мисля, че вярно си се насочил, защото всички които подкрепихме през пролетта на 2004 г. форум демократи.орг, бяхме излъгани там и нашият кредит на доверие беше пропилян.

Този форум, "Форума на привържениците на ДСБ" е форум с бъдеще. Това е форума, който е надеждата на партия ДСБ. Така, че не преоценявяй намеренията си и не се дистанцирай!

Мисля, че не това е искал да каже достойния г-н Любомир Вучков, напротив той те чака на ЛС да му изпратиш своите данни и се запознаеш с Обръщението на Форума до НР на ДСБ!

От мен Добре Дошъл!

С поздрав Боби
Борис Ташков

Мнениеот Николина Манчева » 20 Ное 2008, 00:58

;) Краси,аз също мисля,че става въпрос за Обръщението ,което сме подготвили до НР,то е предложено тук във форума.Лично аз съм го подписала - разгледай по темите и ще го намериш,заедно с проектоустава.Ако искаш подпиши. Лично от мен - добре дошъл сред нас :tease: Нина
Николина Манчева

Мнениеот Иван Кованджиев » 20 Ное 2008, 09:25

Краси,първото ти впечтление, че си нежелан тука е доста прибързано. Също така и евентуалното ти дистанциране от форума ще бъде прибързано.Никой не иска да си възторжен, просто дискутирай с нас проблемите, пред които е изправена патрията ДСБ, и ако се увериш, че тук нямаш съмишленици, тогава вземи решение. А аз смятам, че атмосферата в този форум ще ти хареса и твоята активност ще бъде много полезна.
Пожелавам ти ползотворно участие в демократичния форум!
С поздрав: Иван Кованджиев
Аватар
Иван Кованджиев

Мнениеот Татяна Колева » 20 Ное 2008, 10:54

Краси написа:Значи да разбирам, че съм нежелан тук така ли?
[/quote]
Добре дошъл и от мен, Краси! :good:
Татяна Колева

Re: Форумна Стратегия свързана и с Дарение на ДСБ

Мнениеот Краси » 20 Ное 2008, 11:37

Ще си помисля. Благодаря за хубавите думи. Все пак си мисля, че съм поканен тук за да помагам, а не да ми се обяснява, че моето присъствие тук е изненадващо. И как трябвало да съм бил променил позициите си?!
Борис Ташков написа:Краси, според мен не прави крачка назад!

Предлагам да се видим на 29 ноември 1-2 часа преди началото на НС на ДСБ в АУЛАТА на УАСГ, за да се доизясним за действията на членовете на форума, делегати, а и за нашето събрание след като свърши НС на ДСБ или за н аследващия ден в Залтат на ДСБ на ул. Кърниградска.

Напротив мисля, че вярно си се насочил, защото всички които подкрепихме през пролетта на 2004 г. форум демократи.орг, бяхме излъгани там и нашият кредит на доверие беше пропилян.

Този форум, "Форума на привържениците на ДСБ" е форум с бъдеще. Това е форума, който е надеждата на партия ДСБ. Така, че не преоценявяй намеренията си и не се дистанцирай!

Мисля, че не това е искал да каже достойния г-н Любомир Вучков, напротив той те чака на ЛС да му изпратиш своите данни и се запознаеш с Обръщението на Форума до НР на ДСБ!

От мен Добре Дошъл!

С поздрав Боби

Татяна Колева написа:
Краси написа:Значи да разбирам, че съм нежелан тук така ли?

Добре дошъл и от мен, Краси! :good:[/quote]
Иван Кованджиев написа:Краси,първото ти впечтление, че си нежелан тука е доста прибързано. Също така и евентуалното ти дистанциране от форума ще бъде прибързано.Никой не иска да си възторжен, просто дискутирай с нас проблемите, пред които е изправена патрията ДСБ, и ако се увериш, че тук нямаш съмишленици, тогава вземи решение. А аз смятам, че атмосферата в този форум ще ти хареса и твоята активност ще бъде много полезна.
Пожелавам ти ползотворно участие в демократичния форум!
С поздрав: Иван Кованджиев
Николина Манчева написа:;) Краси,аз също мисля,че става въпрос за Обръщението ,което сме подготвили до НР,то е предложено тук във форума.Лично аз съм го подписала - разгледай по темите и ще го намериш,заедно с проектоустава.Ако искаш подпиши. Лично от мен - добре дошъл сред нас :tease: Нина
Краси

ПредишнаСледваща

Назад към Важни новини