ИЗВЪНРЕДНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ на 26 март 2017 г.

Тук се дава възможност за оповестяване на материали, непопадащи тематично към предходните топици или със съответна извънпартийна и неполитическа насоченост, както и материали от областта на културата, изкуството, науката, представляващи интерес за широк кръг потребители. Топикът ГОСТНА е отворен за всички добронамерени интернет-ползватели

ИЗВЪНРЕДНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ на 26 март 2017 г.

Мнениеот Любомир Вучков » 10 Фев 2017, 14:35

ДАЛИ т.н. "НОВА РЕПУБЛИКА" (НРБ) ЩЕ УНИЩОЖИ ДСБ ?

Изображение

С РЕШЕНИЕ № 4255-НС, София, 08.02.2017 Централната Избирателна Комисия регистрира коалиция НОВА РЕПУБЛИКА за участие в изборите за народни представители на 26 март 2017 г.
https://www.cik.bg/bg/decisions/4255/2017-02-08

Бърза справка около коалиционните партньори на ДСБ показа удивителни резултати
I. Партия „Българска демократична общност" . Регистрирана от СГС – ФО, VІ-14 състав, по ф.д. № 194/2009 г.
Председател Господин Тонев.
Той е роден на 29.11.1955 г, депутат от ОДС в 38-то Народно събрание (1997-2001). Член на ръководството на СДС в периода 2002 – 2003 г. и 2005 – 2008 г.
Заместник- председател му е Владимир Иванов Юруков – бивш член на НР ДСБ .
Господин е скорошен кандидат за президент! Получил е 0.18% !
Колко ли електорат ще донесе на НРБ?

II. ПП "Съюз за Пловдив" е регистрирана на 19 април 2011 година от СГС – ТО, VI-10 състав, по ф.д. № 165/2011 г
Председател Дани Каназирева
Покрай многото жълтини в мрежата за нея изглеждат безспорни фактите:
1.07.2012 г. - Дани Каназирева се присъедини към политическия проект на Меглена Кунева. Пловдивската структура на „Движение България на гражданите" начело с областият председател Дани Каназирева напускат политическата формация.
Дани Каназирева е изключена от ГЕРБ, но остава в Общинския съвет. Според Бойко Борисов Дани Каназирева на практика защитава интересите на бизнесмена Георги Гергов.
ДАНИ СТЕФАНОВА КАНАЗИРЕВА е ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИК В ПЛОВДИВ в МАНДАТ 2015 – 2019

Кой крив, кой прав - не знам!
На НРБ-арите - ЧЕСТИТО!
На коалиционните лидери - ГОРЧИВО!

И пак да напомня за някогашната коалиция ДСБ-БДФ (днес стана известно, че старата легионерска партия за пореден път е проявила партийно номадство – прилепила се е към РъБъ-2)
Никаква електорална тежест тогава не донесе младшият партньор, а само негативи!
Сега в НРБ младшите партньори едва ли ще допринесат нещо по-съществено!

Пита се защо е направена тая коалиция?
Има три алтернативни отговора:

1. Други политически субекти не са пожелали да се коалират с ДСБ (пример ДАйБГ)
2. Само така ръстово и политически може да изпъкнат някои на фона на младшите партньори
3. Сегашното ръководство на ДСБ създава коалиция единствено с цел да се забрави името ДСБ и то да се замени с някаква „Нова Република (НРБ ?!)“ Следващата стъпка е ликвидирането на партията на Национално събрание след извънредните парламнтарни избори

Изводите оставям на вас!
Аватар
Любомир Вучков

Re: ИЗВЪНРЕДНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ на 26 март 2017 г.

Мнениеот Любомир Вучков » 14 Фев 2017, 15:21

ОЩЕ ЗА ПОЛИТИЧЕСКОТО НОМАДСТВО или за ПОЛИТИЧЕСКИЯ ВАМПИРИЗЪМ

Изображение

Все ми се струва, че политическите ми възгледи са достатъчно ясни и достатъчно известни. Но повод да пиша сега е мой пост в групата "ДА СИ ВЪРНЕМ ДСБ" на Фейсбук и дискусия, инициирана там от една приятелка с въпроса: „Ти сериозно ли агитираш за его-проекта на Радан?“. Е, само човек, който е чел само себе си и нищо от мен не знае колко и какво съм писал и казал, та чак съм прогорил няколко клавиатури и ми е излязла перушина на езика.

Толкоз като за увод. А по същество спорът започна доста отдавна – по времето, когато ДСБ прояви политическа нецелесъобразност да се коалира с партията на Жаклин Толева „Български демократчен форум (БДФ)“. Резултатите от тая нецелесъобразност са известни.
Но понеже архивите са живи, и за да не ме обвинят в липса на конкретика, ще цитирам:

Жаклин Толева след регистрацията на коалиция ДСБ-БДФ за парламентарните избори за 42-ро Народно събрание:
„В днешните тежки за страната ни времена сме водени от отговорността да дадем решения за достойното битие на гражданите. Участваме в коалиция с Демократи за силна България, защото в тази партия са политиците, доказали, че могат да извадят България от криза ....“

Напомням това някогашно изказване на ония, които са видяли и чули възторженото изказване на Жаклин Толева след присламчването на БДФ сега към РъБъ-2. Беше същото, нали?

И още нещо ще напомня:

Печално известната коалиция „ДЕСНИТЕ“ , провалила се на предишните избори с трясък, с дейното участие на сегашния вицепремиер Илко Семерджиев и коалиционни партньори партията на Капон ЕНП и .... партията на Толева БДФ набързо мигрираха към ДСБ. Впечатляващо беше изказването на Толева на 13-тото НС и пак там на представителката на ЕНП Валентина Василева Филаделфефс – последната сега вече председател поради невъзможността от нов мандат на Капон. А преди това – сърцераздирателното „Отворено писмо“ на двете лидерстващи дами от 2 юли 2014 г. до РъБъ-1! (на снимката)

Нека да завърша с уверяването на всички ви, имали нервите, времето и желанието да прочетат това:

В личностен аспект нямам нищо против двете дами. Против съм на опитите им в продължение на години да тормозят с присъствието си българската политика, номадствайки от партия в партия, от коалиция в коалиция!

А специално към партия БДФ отношението ми отдавна е формирано и е изразено в публикацията ми ОПЕРАЦИЯ „ДРАГИНКО”
http://www.forumat-bg.com/politika/1453 ... a-draginko (има я и като ФБ-бележка в две части)

И като финал да напомня народната мъдрост:

„Човек, колкото и да си върти задника, той все отзад му се намира!“
Отнася се не само за човеци, а и за маймуни също!
Аватар
Любомир Вучков

Re: ИЗВЪНРЕДНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ на 26 март 2017 г.

Мнениеот Любомир Вучков » 13 Мар 2017, 16:17

ПРЕДИЗБОРНА ПРОГНОЗА ЗА СЛЕД ИЗБОРИТЕ

Изображение

Най-вероятно участниците в изборното състезание „НюРеПлюблик“, ДаЙБГ и РъБъ-2 ще се коалират следизборно поотделно или вкупом със Софийската общинска фирма „Паркове и градини“, за да получат в аренда градинска пейка, от която под строгия поглед на Цар-Освободител ще могат да гледат Парламента.

Вече насядали по пейката, лидерствуващите партийци чуват воплите на Царя-Освободител, отправени към Всевишния:
„Боже, оплаках Ти се, че конят под мен се умори и Те помолих да ми пратиш нов млад кон, а Ти защо ми прати тия магарета?“
Аватар
Любомир Вучков

РЕЗУЛТАТИ

Мнениеот Любомир Вучков » 28 Мар 2017, 17:41

Резултати от парламентарни избори | 26 март 2017

ЗА СТРАНАТА 42.74 % избирателна активност
Данни към 16:45 на 27.03.2017 г. при обработени 100% СИК протоколи в РИК

Изображение

Секционен протокол – Младост, Полигона и др – Секция 2 (СЕКЦИЯТА, В КОЯТО АЗ ГЛАСУВАХ)
В останалите близо 30 секции резултатите са съпоставими с посочените в копието на протокола

Изображение

Изводите остават за вас!

Аз съм си дал саморегулация за автоцензура да не коментирам резултатите от изборите. Засега! Ще отбележа само, че предупрежданията ми не бяха чути. Клакьори даже ме наричаха предател, трол, злобар, комунист и какво ли още не!

В секцията за БЕЛЕЖКИ на Фейсбук има множество мои публикации за позицията ми. Част от тях са публикувани и тук!
Четете!
Както е казал класика:

ЧЕТМОТО КЬОРАВОТО ОКАТО ПРАВИ!
Аватар
Любомир Вучков

Следизборно и безпощадно

Мнениеот Любомир Вучков » 02 Апр 2017, 20:19

Иван Костов - следизборно и безпощадно
В „КОМБИНА“ ПО НОВА – 02.04.17
https://www.vbox7.com/play:072e4f547c

Аз - следизборно и безпощадно
ФБ-групата „Аз съм костовист", 31 март, 13:45
https://www.facebook.com/groups/azsumko ... %22R%22%7D

Апелирам да проявите политически усет!
Да започнем със заплахата на Кънев, че, подавайки оставка, остава в политиката?!?
Като какъв се вижда?
Естествено - като лидер!
Като не успя да лидира РъБъ като "Единен политически субект", създаде и лидира "Нов политически проект" като надпартийна платформа от три партии..?!?
Сега, при провала и на тоя проект, е на път да създаде единна партия, съвкуплявайки ДСБ с другите две микропартийки от предизборната коалиция "Нова Република", вземайки това наименование за новата Кънева партия!
Така изчезва ДСБ като юридическо лице по Закона за политическите партии!
С това се завършва отдавна замисленото "реформиране" на ДСБ от тогавашната вътрепартийна опозиция, превърнала се в последствие в управляваща хунта в партията!
С това завършва и историческата роля на "реформиста" Кънев по унищожаването на ДСБ!
Оставката е мимикрия. Истинската оставка изисква Кънев вън от политиката!
Например честно може да си вади хляба като патентен адвокат какъвто е по негови думи!
Аватар
Любомир Вучков

Назад към Гостна