ИДАТ ПРЕЗИДЕНТСКИ ИЗБОРИ

Тук се дава възможност за оповестяване на материали, непопадащи тематично към предходните топици или със съответна извънпартийна и неполитическа насоченост, както и материали от областта на културата, изкуството, науката, представляващи интерес за широк кръг потребители. Топикът ГОСТНА е отворен за всички добронамерени интернет-ползватели

ИДАТ ПРЕЗИДЕНТСКИ ИЗБОРИ

Мнениеот Любомир Вучков » 08 Окт 2016, 15:37

ЕДНА ИСТОРИКО-ПОЛИТИЧЕСКА АНАЛОГИЯ

Изображение

Във фейса писах по повод предстоящия наш първи жена-президент, че сме изпуснали шанса тя да е втора! Щото, ако без време не я бяха посадили, какъв президент щеше да е Цола?! За чудо и приказ, и певци песни за нея биха пеяли!
Та малко изкривената гледна моя точка по азимута Цеца-Цола ме накара да си спомня един стих, който аз безмилостно не само изплагиатствах, но и престъпно деформирах до неузнаваемост:

Щом на президента
седне във стола
наша Цеца
ще заприлича на Цола ...

Грехът ми щеше да бъде отсъден от Вечния съд (дай Боже да е по-късно, чак след изчерпване на поредния срочен договор с Него) на пържене във врящия дяволски казан, ако не бях си направил труда да намеря оригинала на стиха – автор големия бард Гинчо Павлов – с помощта на другия голям бард (автор на „Всяка държава си има мафия, нашта мафия си има държава“ – незаслужено приписвана другиму!) Митко Динев.

Предлагам Ви линка към стиха на Гинчо Павлов, от който линк може да намерите и други творби на Митко Динев, заедно с финала! Не само да се смеете, а и да се замислите!

https://www.facebook.com/mitko.dinev.5/ ... 6368243966

И взе да изглежда,
съгласно протокола,
че някога Цола,
била е надежда.

А как ще е след Цеца – не знаем!
Аватар
Любомир Вучков

Re: ИДАТ ПРЕЗИДЕНТСКИ ИЗБОРИ

Мнениеот Николина Манчева » 04 Ное 2016, 09:23

;)

Използвам,че днес е последният ден за агитация.

Моля,вижте клипа с предизборната подкрепа на младежите от :

http://offnews.bg/news/OFFTOPIC_18750/S ... 39167.html

:tease:
Николина Манчева

Re: ИДАТ ПРЕЗИДЕНТСКИ ИЗБОРИ

Мнениеот Любомир Вучков » 09 Ное 2016, 15:09

В САЩ и у нас

Изображение

В САЩ – коз или тромпет? Абе американците всякакси ще го духат!

А у нас? Ние - как и какво?
Аватар
Любомир Вучков

Назад към Гостна